SHE

Kampania Philips – Czy dbasz o swoje oczy? My Dbamy. Philips LED

Dlaczego Philips LED?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele ledowych źródeł światła; od niskiej jakości tanich żarówek po bardziej wyrafinowane produkty znanych marek. Przy wyborze źródła światła staramy się wziąć pod uwagę temperaturę barwową, ilość światła, zużycie energii…a więc wszystkie aspekty techniczne produktu.Jednak wśród konsumentów wciąż mało znany jest temat wpływu światła na oczy.

Nawet jeśli różnica wydaje się niewidoczna dla oczu, oszczędzanie na jakości oświetlenia może mieć poważne konsekwencje.

Jeśli okaże się, że zakupione przez nas oświetlenie LED nie jest testowane i nie spełnia norm, możemy zacząć odczuwać negatywne konsekwencje w ciągu kilku miesięcy: m.in. zmęczenie oczu, bóle głowy, nudności czy problemy z koncentracją.

Najważniejszą normą, która zapewnia, że produkty LED nie są dla nas szkodliwe, jest norma bezpieczeństwa fotobiologicznego. Najprościej mówiąc, spełnienie tej normy gwarantuje, że oświetlenie nie stanowi ryzyka dla oczu i skóry.

Musimy mieć świadomość, że nie wszyscy producenci źródeł LED spełniają normę bezpieczeństwa fotobiologicznego, nawet jeśli tak deklarują. Na razie nie jest wymagane umieszczanie tych informacji na opakowaniu, więc konsumenci muszą szukać potwierdzenia na stronie producenta lub w niezależnych źródłach.

Wszystkie produkty Philips LED są testowane laboratoryjnie i zgodne z normą bezpieczeństwa fotobiologicznego.

LED campaign