SHE
Facebook
Facebook

CORONA 2 LED BASIC bezpieczna uliczno- parkingowa lampa LED

lena-forum-rondo

Odpowiednie oświetlenie zewnętrzne ma ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa w przestrzeni miejskiej. Rozwój technologii oświetleniowych, szczególnie na tle energooszczędności bezpośrednio przekłada się na zwiększenie zainteresowania nowym oświetleniem LED oraz modernizacji zużywających się już lamp. Ogromne zużycie energii oraz koszty eksploatacji to dzisiaj główny czynnik planowanych modernizacji oświetlenia dróg, ścieżek rowerowych, ciągów pieszych, placów oraz parkingów.

Niskie koszty utrzymania oświetlenia drogowego wynikają zatem nie tylko z ich energooszczędności, ale także z trwałości, czyli braku konieczności częstego serwisowania czy konserwacji. Lampy uliczne zapewniają oświetlenie zarówno efektywne, jak i efektowne, dzięki czemu mogą oświetlać nawet najbardziej reprezentatywną przestrzeń miejską.

Idealnie do wykonania tego zadania spełni się CORONA 2 LED BASIC produkowana w Polsce, uliczno- parkingowa lampa LED o wysokiej skuteczności świetlnej oraz energooszczędnym, zintegrowanym panelu LED. Samoczyszczący, jednolity korpus, pasywne chłodzenie (mieszanka PP+FG) i żywotność LED do 120 000 h.

W lampie zastosowano kierunkowe matryce soczewkowe (wykonane z poliwęglanu PC). Lampa charakteryzuje się wysokim stopniem szczelności IP66 oraz odpornością na udary mechaniczne IK08 (wandaloodporna). Zintegrowany, regulowany skokowo co 5 stopni uchwyt pozwala na regulację w zakresie: -5° do +15° (szczytowy, na słupie); -5° do +15° (boczny, na wysięgniku). Standardowo wyposażone w przewód H07RN-F o długości 0.2m.

Odpowiednio dobrane lampy powinny ograniczać olśnienie, to znaczy zapewniać dobrą widoczność przedmiotów poruszających się po oświetlanym obszarze. Współczynnikiem określającym ten zakres jest wskaźnik zwiększenia progu kontrastu TI (dla dróg głównych nie powinna być niższa od 10).

Kolejnym, równie istotnym parametrem, jest współczynnik oddawania barw (Ra), a więc zdolność oddawania barw przez oświetlane przedmioty. Jest on zróżnicowany dla oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego. Jako wzorzec uważa się światło słoneczne, którego współczynnik Ra wynosi 100. W przypadku oświetlenia zewnętrznego parametr ten powinien mieścić się w zakresie od 80 do 90.

Należy jednak pamiętać, że wymagania oświetleniowe dróg zależą w głównej mierze od ich funkcji. Z uwagi na ekonomiczność, nie stosuje się jednakowego poziomu oświetlenia. Czynnikami wpływającymi na tę decyzję mają:

  • natężenie ruchu
  • prędkość ruchu i jego rodzaj (ruch samochodowy, pieszy, rowerowy i in.)
  • pora dnia

Należy również pamiętać o oświetleniu miejsc krytycznych, takich jak przejścia dla pieszych, ronda, skrzyżowania, przejazdy kolejowe, perony, a więc strefy o podwyższonym ryzyku kolizji. Powinny one być oświetlone, w sposób zapewniający prawidłowe widzenie, poruszających się po jezdni przedmiotów.

CORONA 2 LED BASIC jest odpowiednią lampą, która pozwala na odpowiednie ukierunkowanie strumienia światła zgodnie z przeznaczeniem miejsca oświetlanego, trwała i co ważne dostosowana do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, odpowiednio skonstruowana, aby zapobiec wnikaniu pyłu i wody do wnętrza lampy, zapewniając jej szczelność.

Lampa uliczno- parkingowa do stosowania w otwartym terenie do oświetlenia:

  • ulic
  • dróg lokalnych, wewnętrznych, osiedlowych
  • dróg gminnych
  • ścieżek rowerowych
  • alejek
  • chodników
  • parkingów i placów

 

Zapraszamy na dedykowaną stronę dotyczącą oświetlenia drogowego

Sprawdź szczegóły na stronie produktu CORONA 2 LED BASIC