SHE
Facebook
Facebook

EATON – nowa seria aparatury modułowej xPole Home

Firma EATON, światowy lider rynku w zarządzaniu energią elektryczną, wprowadza na rynek nową serię aparatury modułowej: xPole Home. Seria wyłączników xPole Home zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i ułatwia projektowanie obejmując cały zakres aparatury, od wyłączników nadprądowych (HN) do wyłączników różnicowoprądowych (HNC) i wyłączników kombinowanych (HNB). Dostosowana do wysokich wymagań rynku aparatury niskiego napięcia, seria ta charakteryzuje się udoskonaloną konstrukcją, wyższą niezawodnością i pełną zgodnością ze wszystkimi obowiązującymi normami i przepisami.

Rys,1 Nowa seria aparatury xPole Home

Rys.1 Nowa seria aparatury xPole Home

Ponad 100-letnie doświadczenie firmy EATON w produkcji zabezpieczeń przełożyło się również na wysoki user-experience oferowanej gamy produktów xPole Home. Produkty są dostępne na magazynach partnerów EATON. Dla instalatorów instalacji elektrycznych oznacza to bezpieczne, niezawodne i łatwe w montażu produkty – przy użyciu sprawdzonej technologii, która została zastosowana w ponad miliardzie wyłączników nadprądowych (MCB), wyprodukowanych do tej pory w Europie.

Sprawdzone funkcje projektowe

Wszystkie wyłączniki z serii xPole Home posiadają szeroką gamę sprawdzonych funkcji, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo pracy instalacji elektrycznej i jej łatwość obsługi. Posiadają one podwójne zaciski (windowe/szynowe) na górze i na dole urządzenia, i mogą być zasilane z obu stron aparatu. Same zaciski windowe są dodatkowo karbowane co zapobiega wypadnięciu przewodu podczas przepływu prądu zwarciowego. Eaton posiada w ofercie szyny łączeniowe na wymiar seria EVG lub o długości 1m do przycięcia, seria Z-GV.

Rys.2 Wyłącznik nadpradowy HN

Rys.2 Wyłącznik nadprądowy HN

Wyłączniki nadprądowe i kombinowane mają zdolność łączeniową 6kA zgodnie z EN 60898-1. Wyłączniki różnicowe mają zdolność 6kA po odpowiednim dobezpieczeniu wkładką bezpiecznikową, są zgodne z EN 61008. Standardowe wymiary wyrażone w modułach pozwalają na zabudowę na szynie DIN i wysłonięcie w każdej rozdzielnicy. Wyłączniki różnicowoprądowe EATON mogą być testowane co sześć miesięcy, o ile nie pracują w środowisku zapylonym, zawilgoconym itp.  Pozwala to na rzadsze przerwy w zasilaniu instalacji elektrycznej.

 

Rys.3 Wyłącznik różnicowoprądowy HNC

Rys.3 Wyłącznik różnicowoprądowy HNC

Seria xPole Home jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi odpowiednimi akcesoriami firmy EATON takimi jak styki pomocnicze, wyzwalacze wzrostowe i zanikowe oraz aparaty do ponownego załączenia. Typoszereg do 63A pozwala na swobodny rozdział energii w większości instalacji elektrycznych niskiego napięcia. Innymi słowy, portfolio produktów bezpieczeństwa elektrycznego firmy EATON ma wszystko, czego potrzebujesz, pomagając Tobie chronić to, co naprawdę ważne – od podstawowej do rozszerzonej ochrony przed zagrożeniami elektrycznymi.

Rys.4zalety XpoleHome

Rys.4 Zalety XpoleHome

xpole-home-EWS-web-banners02-184x680px-pl-pl (005)

Aby uzyskać więcej informacji i pobrać broszurę, odwiedź stronę www.eaton.pl/xpolehome