SHE
Facebook
Facebook

Nowe regulacje UE dotyczące źródeł światła. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć.

Od września 2021 roku obowiązują dwa nowe przepisy Unii Europejskiej, które bezpośrednio wpływają na branżę oświetleniową. Dowiedz się, z jakimi zmianami się wiążą i poznaj rozwiązania Philips LED, które spełniają unijne wymagania.

Ekoprojekt dla źródeł światła (SLR) oraz przepisy dotyczące etykietowania energetycznego (ELR) to dwa nowe rozporządzenia unijne, których celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz budowanie bardziej zrównoważonej gospodarki w ramach UE. Ich wprowadzenie to efekt dużej transformacji, jaką przeszła branża oświetleniowa oraz kolejny krok ku wdrażaniu przyjaznych środowisku innowacji.

Zgodnie z ekoprojektem wszystkie kraje członkowskie są zobligowane do wycofania tradycyjnych źródeł światła i zastąpienia ich energooszczędnymi produktami. Natomiast przepisy dotyczące etykietowania energetycznego zakładają m.in. odejście od używanych dotąd kategorii od A+++ do D. Zaktualizowane informacje o nowych produktach trafią także do bazy EPREL (Europejskiego Rejestru Etykiet Energetycznych).

tab1

Prosta wymiana na oświetlenie LED

Produkty oświetleniowe, które nie spełnią nowych, unijnych wymogów zostaną wycofane z produkcji. Poniżej znajdziesz zestawienie wycofywanych produktów oraz rozwiązań LED, które mogą z powodzeniem je zastąpić.

tab2

tab.3

Philips LED – oświetlenie, którego potrzebujesz

Oświetlenie LED gwarantuje wysokiej jakości światło przy niewielkim zużyciu energii i niskim koszcie całkowitym, a jego wdrożenie jest proste i nie wymaga żadnych zmian w instalacji. Możesz także liczyć na wsparcie naszych specjalistów zarówno przed, w trakcie i po zrealizowaniu projektu.

Wymiana oświetlenia na LED jeszcze nigdy nie była tak prosta. Na kolejnych stronach znajdziesz listę produktów Philips, które będą doskonałą alternatywą dla oświetlenia wycofywanego we wrześniu 2021 roku.

tab.4

tab.5

tab6

tab7

tab8

tab9

tab10

tab11

 

Odwiedź stronę: https://www.lighting.philips.pl/produkty/wymiana-na-led