SHE
Facebook
Facebook

PrismaSeT XS

PrismaSeT XS to nowoczesna i zaawansowana seria rozdzielnic, stworzona z myślą o elektroinstalatorach. Charakteryzuje się atrakcyjnym designem oraz ergonomią podczas montażu. Wyróżnia się solidną konstrukcją, zwłaszcza 24-modułowa wersja, która dzięki metalowym wzmocnieniom konstrukcji i drzwiom wykonanym w pełni z metalu lub metalu i szkła.

Seria obejmuje obudowy natynkowe oraz podtynkowe o szerokości 13, 18 oraz 24 modułów i liczbie rzędów od 1 do 6. Isnieje możliwość łączenia obudów w pionie lub w poziomie, co zapewnia łatwy montaż i dużą przestrzeń na okablowanie.

 

Ponadto występująca w ofercie wersja multimedialna obudów PrismaSeT XS stanowi doskonałe rozwiązanie do wszelkich zastosowań niezwiązanych z rozdziałem energii, takich jak instalacje multimedialne czy alarmowe. Dzięki szynie DIN i uniwersalnej płycie montażowej jest kompatybilna z powszechnie stosowanymi w teletechnice urządzeniami.

Praktyczne akcesoria umożliwiają elastyczne rozmieszczenie poszczególnych komponentów. Dzięki dopasowaniu wzornictwa do obudowy rozdziału energii, gwarantuje najlepszy montaż pod względem estetyki i technologii. Multimedialna obudowa PrismaSet XS może być zamontowana obok rozdzielnicy elektrycznej, zapewniając doskonały efekt końcowy.

 

PrismaSeT XS przynosi liczne zalety zarówno dla instalatorów, jak i ostatecznych użytkowników, np.

  • Atrakcyjny wygląd i solidne wykonanie, szczególnie widoczna estetyka w przypadku rozdzielnicy o szerokości 24 moduły z drzwiami transparentnymi (metal+szkło).
  • Pełna kompatybilność z produktami firmy Schneider Electric, zarówno pod względem urządzeń i akcesoriów montażowych, umożliwiająca stosowanie z wyłącznikami NSXm poprzez możliwość obniżenia pozycji szyny DIN.
  • Łatwość instalacji – zwłaszcza dzięki zdejmowanym szynom DIN oraz pionowym blokom rozdzielczym z zaciskami wtykowymi Acti9 VDIS (dla wersji 24M).
  • Zapewnienie klientom większej elastyczności poprzez możliwość łączenia rozdzielnic w pionie i poziomie, a także dostępnej wersji multimedialnej.
  • Szerszy wybór listew zaciskowych (śrubowych lub wtykowych) – dostępnych w standardowym wyposażeniu lub jako akcesoria.

 

Ważne akcesoria:

Blok rozdzielczy Acti9 VDIS jest to pionowy blok rozdzielczy do 125 A zgodny z normami IEC/EN 60947-7-1, IEC/EN 61439-2.

Główne cechy to:

  • 4-biegunowy blok dystrybucyjny z zaciskami wtykowymi.
  • Zaprojektowany zarówno do podłączenia drutów jak i linek z tulejkami lub bez.
  • Zoptymalizowana instalacja w obudowach PrismaSet XS 24-modułowych (wersja natynkowa).
  • Dostępne dwie wersje o różnych wysokościach, do obudów PrismaSet XS 24.

 

(Rys5. Blok rozdzielczy Acti9 VDIS)

Zastosowanie VDIS pozwala na zwolnienie cennego miejsca na szynach DIN dzięki zamontowaniu go na bocznej części obudowy. Ponadto, punkty podłączenia są zawsze dostępne blisko szyny DIN, co ułatwia modyfikacje podłączeń.

 

Adapter głębokości szyny DIN gama PrismaSeT XS oferuje unikalną opcję regulacji szyny DIN, umożliwiającą ustawienie jej na 2 wysokościach i 2 głębokościach. Dzięki temu można podwyższyć aparaty na szynie DIN lub zamontować aparaty modułowe i NSXm w jednym rzędzie.

 

  (rys6. Adapter głębokości szyny DIN)

 

W wersji multimedialnej, obudowy PrismaSet XS posiadają perforowaną płytę montażową zgodną z akcesoriami serii FIX, jak np.:

Szyna DIN jest montowana beznarzędziowo, wyposażona w dwa uchwyty oraz zacisk uziemiający,

Uchwyt umożliwia przymocowanie urządzeń do płyty bez użycia narzędzi, jest odpowiedni do elementów o grubości od 25 do 85 mm,

Uchwyt śrubowy pozwala na montaż urządzeń do płyty za pomocą śrub,

Uchwyt na przewody umożliwia uporządkowanie przewodów i patchcordów wewnątrz obudów,

Uchwyt gniazda RJ45 S-ONE posiada obrotowy wskaźnik do wyboru aplikacji, 6 piktogramów do wyboru pomieszczenia, puste etykiety do dowolnego opisu oraz automatyczny zatrzask uziemiający dla zwiększonej ochrony.

Obudowy PrismaSet XS umożliwiają wykonanie rozdzielnic wyróżniających się wysoką estetyką. Sama zabudowa rozdzielnic przebiega sprawnie dzięki unikalnym rozwiązaniom zastosowanym w serii PrismaSet oraz bogatemu wyborowi akcesoriów. W oparciu o PrismaSet XS można wykonać nowoczesne rozdzielnice elektryczne w obiektach jak hotele, biurowce, szkoły czy szpitale, ale również nieelektryczne instalacje multimedialne.

(rys.13 Kompletna rozdzielnica do 125A wykonana w oparciu o obudowy PrismaSet XS)