SHE
Facebook
Facebook

Puszki pod tynk od Kopos Elektro PL

Puszki elektroinstalacyjne to jeden z głównych filarów produkcji KOPOS. W tej kategorii oferta KOPOS jest bardzo zróżnicowana. Popularnym rodzajem puszek są te pod tynk. Spośród puszek do montażu podtynkowego Klient ma do wyboru różne głębokości oraz różne konstrukcje umożliwiające wzajemne połączenie. W zależności od przeznaczenia w ofercie znajdziemy puszki rozgałęźne i wielokrotne. Oczywiście istnieje również szeroka gama akcesoriów, takich jak pokrywy, zaślepki do tynkowania czy samozaciski i nie tylko. O jakości tych produktów decyduje przede wszystkim precyzja wykonania oraz design puszek. Dla lepszego zamocowania w podłożu gipsowym, puszki posiadają boczne występy. Łatwa instalacja kabli i rurek instalacyjnych umożliwia wyłamanie wejść. Dostępne są również puszki uniwersalne z wejściami membranowymi. Uszczelniają one instalację elektryczną i tym samym zapobiegają niepożądanemu przepływowi powietrza. Wszystkie puszki wykonane są z materiału samogasnącego, a jego jakość jest dla nas kluczowa. Produkcja i certyfikacja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi normami.

W ostatnim czasie oferta puszek elektroinstalacyjnych od KOPOS poszerzyła się o nowe puszki KU 68-45_KA. Zastąpiły one dobrze już znane puszki KU 68-1901. Puszka KU 68-1901 była od lat znana jako standard wśród puszek na naszym rodzimym rynku. Mogłoby się wydawać, że nie ma w nich już nic, co można ulepszyć. Nowa puszka KU 68-45 ma innowacyjny kształt, który zapewnia większą przestrzeń wewnątrz puszki. Kolejną zaletą są trzy otwory na śruby do mocowania urządzenia. Niezaprzeczalną zaletą jest innowacyjne połączenie, które jest bardzo mocne i pozwala na łatwiejsze łączenie ich bez ryzyka przedostania się tynku do przestrzeni puszki. Ale to, co pozostaje niezmienne, to jakość wykonania, środkowy słupek do montażu pokrywy, zakotwienie zapobiegające wyrwaniu z łoża gipsowego i samogasnący materiał. Nie zmienia się również cena. Ten sam rozmiar puszki występuje też w wersji bezhalogenowej – KU 68-45/HF_HA.

Kolejnymi nowościami wśród puszek podtynkowych są puszki KP 68/D_KA oraz głębsze KPR 68/D_KA. Są to puszki przyrządowe o membranach wlotowych wykonanych z elastycznego materiału. Idealnie sprawdzają się w domach niskoenergetycznych i pasywnych. Odpowiednie dla przyrządów, które wymagają więcej miejsca. Możliwe jest połączenie ich w ciągi o rozstawie 71 mm.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą puszek pod tynk od KOPOS. https://www.kopos.pl/pl/produkty/pod-omitku