SHE
Facebook
Facebook

RoundTech: Innowacyjne oprawy awaryjne od Eaton

RoundTech baner

Oferta firmy Eaton rozszerzyła się o uniwersalne oprawy oświetlenia awaryjnego RoundTech. Dzięki funkcji konfigurowalnej optyki, oprawy serii RoundTech mogą oświetlać zarówno przestrzenie otwarte, jak i również drogi ewakuacyjne. Jest to pionierskie rozwiązanie na rynku oświetlenia awaryjnego.

Technologia przełączania trybu rozsyłu strumienia świetlnego (eFocus) została zaprojektowana specjalnie dla serii opraw RoundTech. Pozwala ona idealnie dopasować oprawy zarówno do oświetlenia dróg ewakuacyjnych, wykorzystując w tym celu asymetryczną zmianę optyki, jak również dla otwartych przestrzeni, poprzez zastosowanie symetrycznego trybu optyki. Obecnie to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Seria opraw RoundTech zawiera trzy wersje z różnymi poziomami natężenia strumienia świetlnego: 150 lm, 200 lm oraz 400 lm.

Rys. 1 Tryb eFocus w oprawie RoundTech

Rys. 1 Tryb eFocus w oprawie RoundTech

Wybór trybu pracy (awaryjny lub awaryjno-sieciowy) odbywa się za pomocą przełącznika. O stanie oprawy oraz ewentualnych błędach informuje dwukolorowa dioda LED (oprawa z funkcją autotestu). Oprawy podtynkowe RoundTech są wyposażone w baterię litową (LiFePO4), o długiej żywotoności a także zużywają niewiele energii, dzięki czemu mają znikomy wpływ na środowisko.

Oświetlenie dostosowane do potrzeb

Uniwersalność oprawy RoundTech nie opiera się jedynie na pionierskiej funkcji eFocus, ale również na możliwości wizualnej modyfikacji i dostosowania stylu oprawy do różnych pomieszczeń. W ofercie Eaton można znaleźć maskownice w szerokiej palecie kolorów (możliwość personalizacji) oraz dwóch kształtach (okrągłe lub kwadratowe). Dodatkowym atutem są obudowy wykonane z poliwęglanu, które gwarantują najwyższą jakość produktu. Wszystkie oprawy z serii RoundTech posiadają świadectwo dopuszczenia CNBOP (Centrum Naukowo – Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej).

Rys.2 Oprawa awaryjna RoundTech

Rys.2 Oprawa awaryjna RoundTech

Produkt jest dostępny w dwóch wariantach montażowych:

  • LowBay, przeznaczonym do montażu na wysokości do 10 m,

  • HighBay, przeznaczonym do montażu na wysokości do 30 m.

Montaż oprawy jest bardzo prosty, wymaga jedynie wykorzystania standardowej otwornicy Ø 64 – 78 mm. Dopuszczalna temperatura pracy zalecana jest w przedziale od +5 do +45°C. Oprawy są już dostępne w sprzedaży.

tab1

Autor: Mariusz Skotnicki

Application Manager, Eaton