SHE
Facebook
Facebook

Rury elektroinstalacyjne od KOPOS KOLÍN a.s.

KOPOS KOLÍN a.s. oferuje szeroką gamę rur elektroinstalacyjnych z tworzyw sztucznych, metali, sztywnych lub elastycznych. Nasze rury wykonywane są z klasycznego PVC oraz materiałów bezhalogenowych takich jak PE, PP, PA lub PC ABS o różnej wytrzymałości mechanicznej, od podstawowej 125N do 4000N do zastosowań różnego rodzaju. Rury w zależności od rodzaju nadają się do instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. Do instalacji zewnętrznych stosowane są rury i akcesoria elektryczne odporne na promieniowanie UV. Oferujemy sporą ilość akcesoriów do naszych rur (złączki, obejmy, kolanka, …).

Najpopularniejszymi rurami marki KOPOS są giętkie rury Kopoflex, sztywne rury Kopodur oraz dzielone rury Kopohalf.

W asortymencie Kopos można znaleźć rury MONOFLEX i SUPER MONOFLEX. Przeznaczone są do montażu powierzchniowego, do lub pod tynki. Nadają się do montażu w ścianach pustych, ścianach gipsowych, sufitach i konstrukcjach drewnianych. Można je montować w pomieszczeniach, w których istnieje niebezpieczeństwo wybuchu palnych gazów i par (strefa 2) oraz w pomieszczeniach, w których istnieje niebezpieczeństwo wybuchu palnego pyłu (strefa 22).

Rura SUPER MONOFLEX HFPP to elastyczna, bezhalogenowa rura samogasnąca z PP wytwarzająca podczas spalania małą ilość dymu. Do instalacji na powierzchni tynku, pod tynkiem lub do betonu Jest odpowiednia do instalacji w przegrody, stropy i do ścian kartonowo-gipsowych Można montować ją w pomieszczeniach z niebezpieczeństwem wybuchu łatwopalnych gazów i oparów – strefa niebezpieczna 2 oraz do pomieszczeń z niebezpieczeństwem wybuchu pyłu, strefa niebezpieczna 22. Innym rodzajem rur giętkich wykonanych z materiału bezhalogenowego to rurki APAFS i APACS. Cechują się odpornością na działanie promieniowania UV. Rury bezhalogenowe znajdują zastosowanie w pomieszczeniach, w których bezpieczeństwo osób i mienia jest najważniejsze, np.: budynki użyteczności publicznej, szpitale, szkoły, teatry, hale lotniskowe, centra handlowe itp.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą rur Kopos na https://www.kopos.pl/pl/produkty/elektroinstalacni-trubky-chranicky